Sorstársak
Közös nehézségeink összekötöttek bennünket
Mennyire csodálatra méltó az a kapcsolat, mely az emberek között egy szempillantásnyi idő alatt születik meg egy-egy látvány nyomán, annak ellenére, hogy teljesen ismeretlenek egymás számára.
Ennek bizonyítására az alábbi történettel szolgálok, melyre a mai nap adott lehetőséget.
A kora reggeli órában a piacra indultam a legszükségesebbekért, jobb karomon friss gipszeléssel, bal kézzel a bevásárló „kétkerekümet” húztam magam után, amit köreimben sokan „banya-szatyornak” hívnak találóan. Már a villamosra várva megpillantottam egy másik szépkorú hölgyet, ugyancsak gipszes alkarral. Közel érve egymásra néztünk, önkéntelen mosoly jelent meg ajkunkon és már el is indult a kommunikáció köztünk kérdés- felelet formájában, az iróniát sem nélkülözve. Mire a villamos megérkezett, már mindent tudtunk egymásról, nem csak a gipsz-fedte állapotunkról, hanem a családunk életét is beleszőve közölnivalóink sűrűjébe, holott, mint két idegen találkoztunk.
Forrás: Wikimedia Commons
Az együttérzés hatványozódott azzal, hogy a felszállásnál egy harmadik hölgy mosolygott reánk a villamos üléséről, szintén nyakba-kötött gipszes alkarral. Mondanom sem kell, hogy a széles mosoly nevetésbe torkollt, amint ő is röviden ismertette kór-történeti állapotát. A piacig tartó rövid táv elegendőnek bizonyult a harmadik sorstárs megismeréséhez a hasonló látvány alapján.
Biztosak voltunk abban, hogy a közösen átélt fájdalmaink, közös nehézségeink, azok megoldása összekovácsolt bennünket, mintha egész eddigi életünk is hasonló sorsot láttatna.
Íme, milyen kevés szükséges az emberi együttérzéshez! Egy pillanat alatt eltűnik a fizikai különbség, a magas, vagy alacsony szintű műveltség, a modern, vagy egyszerű öltözék jelentette különbség, a családi állapot, beszédmodor és az egyéb eltérések is.
A rövid ismerkedés után úgy váltunk el, mint régi barátok, együttérző testi-lelki ismerősök, kiket egy közös cél köt össze: a teljes gyógyulás.
Forrás: Flickr
Van ám egy ellenpéldám is, nem is kell messzire mennem, csupán a szomszéd lakásig, ahol a lakók csak most, idős korukban jöttek rá arra, hogy a jelenlegi sorsukat nem hajlandók együtt vállalni tovább. A felnőtt két gyerekük messze tőlük saját életüket éli, nincs közös céljuk a küzdéshez, képtelenek vállalni egymás szeszélyeit, hát... elválnak, mint annyian mások teszik. Igen ám, de a közös lakásból való eltávozás az anyagiak miatt egyiküknek sem volt megoldható. Igy éldegéltek egymás mellett örökös perpatvarban, mígnem egyikük megtalálta magának a legnyugodtabb otthont és átköltözött az örök nyugalom hazájába, a másvilágra.
Az itt maradt fél csak ekkor ébredt tudatára annak, hogy mégis hiányzik mellőle az a valaki, aki már örök álmát alussza kinn a temetőben, már csak azért is, mert nincs kivel civakodnia. Hangoztatja is azóta úton-útfélen, hogy „mégis jobb egy rosszal együtt, mint nélküle!”
Drága sorstársaim, gondoljátok át életetek buktatóit, cselekedjetek emberileg helyesen, és tanuljatok a látott hibákból!
Első kép forrása: Flickr
Zsazsa
Látogass el közénk, blogunk
facebook csoportjába,
ahol reggel és este is valami érdekessel várjuk követőinket, kedvelőinket.
Iratkozz fel blogunk
VIDEÓ CSATORNÁJÁRA is,
hogy értesülj legújabb videóinkról!