A mini árvácska palántákat egy barkácsboltban vásároltam kora tavasszal. Kaspóba, valamint virágládába átültetve dús virágzásában gyönyörködhettem két hónapon át. A képen látható széles szájú terrakotta cserép már nagyon kopott volt, így befestettem. Mivel túl lapos, egy üres kaspóra szoktam ráállítani, így jobban mutat a benne lévő virág. Imádom az árvácskát, minden évben más színűt veszek.
A sarkantyúkát magról ültettem. Kertben már sokszor neveltem és nagyon megkedveltem. Balkonon most először próbálkozom vele. Alapvetően futó növény, a kertben volt helye elterülni, de kis teraszomon jobbnak láttam zsinegre felfuttatni. Szép formájú, tányér alakú levelei és gyönyörű okkersárga és kárminpiros virágai vannak, remélem hamarosan nálam is virágoznak majd. A sarkantyúka nagyon hasznos gyógynövény, rendkívül sokféle baj gyógyítására használják, sőt még ehető is.
Saját készítésű kis szobraim jól mutatnak a növények társaságában. Ám ha kevés a hely, mint nálam a teraszon, nemcsak dekorációs célokat szolgálnak, hanem gyakorlati funkciót is betöltenek. A mexikói öreg szobor fejére változó növények kerülnek. Az egyik fotón a mártásos tálba ültetett terézke pozsgás növényt tartja éppen, a másik képen pedig egy tálban kialakított mohakertet. Az álló kép tavaly ősszel készült, a szobrot érlelődő birsalmákkal vettem körül.
A kövirózsa nagyon hálás, viszonylag igénytelen növény. A tikkasztóan meleg teraszomon jól elvan. Pozsgás növény, nem szabad túllocsolni, szeret kavicsok, kövek között lenni. A fotón látható, hogy éppen indákat növeszt, ha szabad földben lenne, az indák gyökeret eresztenének. Jól érzi magát ebben a nagy tálban, amit egy antik cserépedény mintájára készítettem.
A kínai sárkányos kaspó évszakonként változó növényeket hordoz. A bumfordi pofácskájú sárkány kaspóban a tavasz elején egy rózsaszínű primula csücsült, majd miután elvirágzott, helyét egy ajándékba kapott ismeretlen pozsgás növény vette át. Május elején szép, sárga virágot hozott, ami már elhervadt. Miután a balkonon nyáron a nap nagy részében tűz a nap, és sajnos a virágok többsége ezt nem bírja, így mostanság inkább pozsgásokkal kísérletezek, amelyek jobban átvészelik a forró nyári hónapokat is. A színes virágokat érdekes formájú kaspókkal, szobrocskákkal pótolom.
A japán lámpásra szitakötőket festettem, az eredeti egzakt megfelelőjeként. Nyári estéken illatozó mécseseket gyújtok benne. Szép, egyszerű formája jól belesimul a változatos növényi formákba. Ha a helyzet úgy hozza, hogy már nem férnek el a növények, leveszem a tetejét és kaspóként használom. A képen éppen egy majoránna díszeleg benne.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Fodor Anna 2020.05.28. 17:13:52
Cecilia 2020.05.28. 20:39:28
Annaróza 2020.05.29. 12:40:49
Cecilia 2020.05.29. 19:19:57