Te mit teszel az egészségedért?
Én edzőterembe járok és étrend kiegészítőket szedek.
Amióta nyugdíjas vagyok és több az időm, na meg az egészségi gondjaim is megszaporodtak, többet törődők a fizikai állapotommal. Nejemmel ellentétben például én azonnal megyek az orvoshoz, ha valami problémát észlelek (ő inkább halogatja és megvárja, hátha a baj elmúlik ).
De leginkább arra törekszem, hogy megelőzzem a bajokat, ezért rendszeresen mozgok. A lányoméktól kapott szobabiciklin másnaponta tekerek 20 percet, és edzőterembe is járok hetente kétszer. Az étkezésemet is igyekszem visszafogni egy kicsit, de ez megy a legnehezebben, mert szeretek jókat enni. És még egy dolog, ami szerintem sokat jelent: elkezdtem étrend kiegészítőket szedni (az orvosságok mellett). Szeretem böngészni a patikában kapott tájékoztató magazinokat, sőt van egy „vitamin bolt”, ahol rendszeresen vásárlom a táplálékkiegészítőket és ahonnan interneten kapom az információkat az új készítményekről.
Legutóbb a Bio-Quinone Q10 Super 30 mg-os kapszulát kezdtem el szedni a csomagoláson található napi 1 kapszula bevételével, mert szívritmus problémáim vannak és ezt ajánlották a szívizom fokozott energia ellátására. „ Az emberi test minden sejtje egy kis erőmű, mely energiát termel azért, hogy üzemanyaggal lássa el a sejteket. Bizonyos sejteknek nagyobb szükségük van az energiára, mint másoknak. Például a szívizom szöveteinek rengeteg energiára van szüksége a ritmikus mozgáshoz” – olvastam a készítményről szóló magazinban.
Az első 7-10 napban semmilyen változást, vagy hatást nem éreztem. Tekintve, hogy naponta több alkalommal is mérek vérnyomást, és a vérnyomásmérőm kijelzi a ritmus hibákat, extraszisztoléket, így 10 nap után már volt összehasonlítási alapom. A vérnyomásom kevésbé ugrált (esténként néha a napközbeni 120-130-ról 145-150-re is felment) és a ritmushibák kezdtek elmaradni. Korábban 10 mérésből 5-6 alkalommal volt ritmushiba, amit kijelzett a vérnyomásmérő, ez 15 nap szedés után lecsökkent 1-3-ra, majd a huszonötödik nap után 3-5 nap mérései közben szinte nem is volt ritmushiba. A korábbi, néha előforduló esténkénti kiugrós 140-150-es vérnyomás értékek is elmaradtak, 130-135 fölé nem ment az esti mérésekkor a vérnyomás.
Mivel heti 2-3 alkalommal edzőterembe járok, pulzus ellenőrzéssel, s ott az edzés alatti pulzusszám (edzésidő közbeiktatott pihenőkkel kb. 65-75 perc) 100 és 143 között mozog. A terhelést jól bírom, (bár ez igaz a szedést megelőző időszakra is), viszont az edzés követően két-három órával is a pulzusszám eléri a 90-et percenként, s csak lassan megy le a szokásos 60-70-re.
Összefoglalva: a Q10 kapszula szedése 15 nap után kezdett hatást mutatni. Ez leginkább a 25. nap után indult meg és a ritmushibák jelentős csökkenését tapasztaltam, valamint csökkent a vérnyomás ingadozás, az esti néha előforduló kiugró vérnyomás értékek is.
A fentebb írtak tapasztalati tények, hogy ebben a Q10 kapszulának mennyi a szerepe, azt teljes biztonsággal megmondani nem tudom, de leginkább ennek a készítménynek tulajdonítom a kedvező változást.
Azt mondják, hogy a férfiak kevésbé törődnek az egészségükkel, mint a nők. Az én példám nem ezt bizonyítja. Arra buzdítom férfitársaimat is, hogy törődjenek többet az egészségükkel, figyeljenek oda magukra, hogy a nyugdíjas évek is aktivitásban teljenek és élvezhetőek legyenek.
Papa Stefano
Annaróza 2016.11.28. 08:18:00
Papá Stefano 2016.11.29. 21:26:36